Kurs Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej

Kurs zapoznaje ze współczesną i inspirującą metodą leczenia. Daje możliwość uczestniczenia w szkoleniu zaawansowanym, dostęp do doświadczeń klinicznych i w perspektywie możliwość rozwijania praktyki prywatnej. Pomyślane jako wstępne szkolenie prowadzące w dalszej perspektywie, (Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej) do uzyskania zawodu i statusu społecznego psychoterapeuty psychoanalitycznego. Program  kursu  realizuje  kryteria szkoleniowe określone przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej niezbędne do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychoanalitycznego. Certyfikat PTPP jest honorowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz placówki oświatowe, na równi z certyfikatami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kurs jest obligatoryjny dla osób nie posiadających wcześniejszych doświadczeń w pracy z pacjentami.


PLAN ZAJĘĆ

Dziesięć jednodniowych spotkań w okresie od września do czerwca, udział w Dniu Otwartym KSPP (marzec) oraz 8 – dniowe Letnie Seminarium Psychoterapii Psychoanalitycznej na przełomie lipca i sierpnia (w sumie 107 godzin zegarowych). Program spotkań jednodniowych: • Wykład i seminarium: analityczna psychologia rozwojowa –  1,5 godz. • Wykład: podstawy relacji pomagania – 1 godz. • Warsztat pracy klinicznej – 2 godz. • Superwizja pracy klinicznej, omówienia przypadków – 1,5 godz.


UCZESTNICY SZKOLENIA

Zapraszamy osoby z wyższym wykształceniem medycznym lub humanistycznym, ewentualnie osoby po ukończeniu co najmniej  czwartego roku studiów. Przyjmujemy osoby już pracujące psychoterapeutycznie z pacjentami lub zamierzające rozpocząć taką pracę. Brak pacjentów nie jest przeciwwskazaniem do rozpoczęcia szkolenia.


KWALIFIKACJA w województwie Śląskim i Świętokrzyskim

Rekrutacja prowadzona jest od marca do września włącznie. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Zgłoszenia telefoniczne przyjmują osoby prowadzące zajęcia Kursu Podstawowego.

Koszt tego roku szkolenia wynosi 3 300 PLN. Istnieje możliwość płatności ratalnej:
(10 X 250 PLN – zajęcia weekendowe, 50 PLN – udział w Dniach Otwartych KSPP, 750 PLN – trening wakacyjny).
Cena ta nie obejmuje kosztów pobytu na treningu wakacyjnym.


INFORMACJE

 • Dyżur telefoniczny dla osób zainteresowanych Kursem podstaw psychoterapii psychoanalitycznej – Śląskie (Tychy):
  Anna Grzelka: 505 990 271 codziennie od poniedziałku do piątku po godz. 20:00
 • Dyżur telefoniczny dla osób zainteresowanych Kursem podstaw psychoterapii psychoanalitycznej – Świętokrzyskie (Kielce):
  Jadwiga Koźmińska-Kiniorska: 606 623 149
 • Dyżur telefoniczny dla osób zainteresowanych Kursem podstaw psychoterapii psychoanalitycznej – Małopolskie (Kraków):
  Milena Kuźdub:
   608 065 771
 • Opis kursu:
  KURS PODSTAW

  Terminy kursów w poszczególnych miastach:
  https://www.kspp.edu.pl/podstawy.html