Kurs podstaw psychoterapii psychoanalitycznej

Kurs zapoznaje ze współczesną i inspirującą metodą leczenia. Daje możliwość uczestniczenia w szkoleniu zaawansowanym, dostęp do doświadczeń klinicznych i w perspektywie możliwość rozwijania praktyki prywatnej. Pomyślane jako wstępne szkolenie prowadzące w dalszej perspektywie, (Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej) do uzyskania zawodu i statusu społecznego psychoterapeuty psychoanalitycznego. Program  kursu  realizuje  kryteria szkoleniowe określone przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej niezbędne do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychoanalitycznego. Certyfikat PTPP jest honorowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz placówki oświatowe, na równi z certyfikatami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kurs jest obligatoryjny  dla osób nie posiadających wcześniejszych doświadczeń w pracy z pacjentami.


PLAN ZAJĘĆ

Dziesięć jednodniowych spotkań w okresie od września do czerwca, udział w Dniu Otwartym KSPP (marzec) oraz 8 – dniowe Letnie Seminarium Psychoterapii Psychoanalitycznej na przełomie lipca i sierpnia (w sumie 107 godzin zegarowych). Program spotkań jednodniowych: • Wykład i seminarium: analityczna psychologia rozwojowa –  1,5 godz. • Wykład: podstawy relacji pomagania – 1 godz. • Warsztat pracy klinicznej – 2 godz. • Superwizja pracy klinicznej, omówienia przypadków – 1,5 godz.


UCZESTNICY SZKOLENIA

Zapraszamy osoby z wyższym wykształceniem medycznym lub humanistycznym, ewentualnie osoby po ukończeniu co najmniej  czwartego roku studiów. Przyjmujemy osoby już pracujące psychoterapeutycznie z pacjentami lub zamierzające rozpocząć taką pracę. Brak pacjentów nie jest przeciwwskazaniem do rozpoczęcia szkolenia.


KWALIFIKACJA 

Rekrutacja prowadzona jest od marca do czerwca. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Zgłoszenia telefoniczne przyjmują osoby prowadzące zajęcia Kursu Podstawowego.

Koszt tego roku szkolenia wynosi 3 300 PLN. Istnieje możliwość płatności ratalnej:
(10 X 250 PLN – zajęcia weekendowe, 50 PLN – udział w Dniach Otwartych KSPP, 750 PLN – trening wakacyjny).
Cena ta nie obejmuje kosztów pobytu na treningu wakacyjnym.


INFORMACJE

  • Spotkanie organizacyjne: 04.05.2019 r., godz. 17:00 (informacje organizacyjne + finansowe).
  • Terminy miesięcznych zjazdów zostaną wkrótce podane.
  • Dyżur telefoniczny, dla osób zainteresowanych Kursem podstaw psychoterapii psychoanalitycznej Śląsk:
  • Anna Grzelka: 505 990 271 codziennie od poniedziałku do piątku po godz. 20:00
  • Opis kursu: Podstawy psychoterapii psychoanalitycznej Katowice 17_18
  • Osoba odpowiedzialna za Kurs: Anna Grzelka: 505 990 271

KURS W KIELCACH

Drzwi Otwarte – Kielce.

Dla wszystkich, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o psychoterapii psychoanalitycznej, a nie mają kogo zapytać. Możemy porozmawiać o tym jak rozpocząć szkolenie, jak ono przebiega, jakie są warunki uzyskania dyplomu, certyfikatu. Prowadzimy dodatkową letnią rekrutację. Proponujemy elastyczne terminy spotkań informacyjnych na temat oferty edukacyjnej Szkoły. Dyżur może być także okazją do rozmowy wstępnej przed zapisaniem się na szkolenie z Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Terminy dyżurów:

  • czwartki (18.04, 25.04, 23.05, 30.05, 13.06, 27.06) – godz. 13:00
  • kontakt: Jadwiga Koźmińska-Kiniorska (606 623 149)
  • konsultacje możliwe są również w innych terminach

 

Informacje praktyczne

Data: 8 września 2019 - 30 czerwca 2020

Miejsce: VERSO Instytut Psychoterapii i Zdrowia

Wczytuję mapę...