Wartością w relacji psychoterapeutycznej jest dla nas czas i bezpieczne warunki do wspólnej pracy. Dzięki odczuwanemu bezpieczeństwu i zaufaniu pacjent/ka łatwiej porusza ważne dla siebie sprawy. Z pomocą psychoterapeuty uczy się rozumieć swoje emocje oraz zachowania, decyzje zawodowe i rodzinne, a także sposób nawiązywania i podtrzymywania ważnych dla siebie relacji. Psychoterapia trwa kilka lat a sesje odbywają się najczęściej dwa razy w tygodniu. Są to optymalne warunki do rozwiązywania swoich trudności.
Rozpoczęcie procesu psychoterapii poprzedza kilka sesji konsultacyjnych. Zwykle są to dwa bądź trzy spotkania. Jeżeli konsultacje zaowocują decyzją o współpracy czyli podjęciu psychoterapii, wówczas ustalamy kontrakt terapeutyczny, czyli wszelkie istotne dla obu stron sprawy organizacyjne. Podejmujemy decyzje w jakim podejściu teoretycznym będziemy pracować i jakie zastosujemy metody.
PRACUJEMY Z OSOBAMI, KTÓRE:
- których objawy mają charakter psychosomatyczny
- mają zaburzenia osobowości
- przeżywają w swoim życiu kryzys
- rozpoczynają życie rodzinne i zawodowe w trudnym okolicznościach
- przeżyły traumę
- odczuwają stany depresyjne i lękowe
- mają zaburzenia nerwicowe
- zmagają się z chorobą onkologiczną
PRACUJEMY Z MŁODZIEŻĄ, KTÓRA:
- w trudny sposób przeżywa okres dorastania
- przejawia zachowania typu: samookaleczenie się, myśli i działania samobójcze, zaburzenia odżywiania
- ma trudność w codziennej komunikacji między sobą
- potrzebuje wsparcia i ukierunkowania
- czuje obciążenie chorobą bliskich osób
- przeżywa żałobę po starcie ważnych dla siebie osób
GABINET PSYCHOTERAPII
Tychy, ul. Budowlanych 5/2
Kraków, ul. Siedleckiego 11/2
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ
504 255 118
Każdy z nas jest inny, dlatego czas terapii za każdym razem określamy indywidualnie do pacjenta i w porozumieniu z nim. Trwa ona tyle, ile potrzebuje pacjent, by rozwiązać swoje zgłaszane i odkrywane trudności.
W swojej pracy kierujemy się zasadami Kodeksu Etyki Psychoterapeuty zawodu psychoterapeuty w nurcie psychoterapii psychodynamicznej.